Чи потрібно приймати аспірин щодня

10

Чи потрібно приймати аспірин щодня


Мільйони людей у ​​різних країнах світу щодня приймають аспірин, який є одним із найдоступніших за вартістю антикоагулянтів. Проте дослідження показало, що ризики цієї звички переважають можливу користь.

Протягом багатьох років особи похилого віку приймають по одній таблетці аспірину щодня для профілактики інфарктів та інсультів, що виникають через тромб. Аспірин розріджує кров, це найдоступніший за вартістю антикоагулянт. Довгий час вважалося, що тривалий прийом аспірину безпечний. Однак нещодавно ця думка змінилася, і прийом аспірину рекомендували тільки для людей, які вже перенесли інфаркт, пройшли через стентування або зіткнулися з інсультом.

Якщо ж ви просто хочете отримати додатковий захист, то в цьому випадку шкода тривалого прийому аспірину може переважити користь. А основним ризиком цього препарату є небезпека внутрішніх кровотеч саме через те, що аспірин розріджує кров. Останні за часом дослідження демонструють, що ризик шлунково-кишкових та внутрішньочерепних кровотеч досить високий для того, щоб не приймати аспірин особам віком від 60 років. У віковій групі від 40 до 60 прийомів ліків, можливо, можна продовжувати, але в низьких дозах. І лише у тому випадку, якщо ймовірність серцево-судинних хвороб перевищує 10%.

Читайте також: Чи можна їсти сало щодня: учені спростували головний міф

Але крім прийому аспірину існують інші методи захисту серця і судин. Наприклад, відмова від куріння, контроль над рівнем холестерину та діабетом, правильне харчування та фізичні навантаження.

Источник: showdream.org