Пентагон заздалегідь розмістив у Європі системи HIMARS для швидкої передачі Україні

4

Пентагон заздалегідь розмістив високомобільні ракетні системи HIMARS у Європі для їх швидкої доставки в Україну.


Пентагон заздалегідь розмістив у Європі системи HIMARS для швидкої передачі Україні

Як передає Укрінформ, про це в середу заявив журналістам заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Каль.

«В очікуванні цього рішення президента Джо Байдена Міністерство оборони заздалегідь розмістило системи HIMARS у Європі, щоб забезпечити їх швидку доставку українцям», — сказав він.

За словами Каля, Пентагон також розробив план негайного навчання українських військових, «щоб вони навчилися безпечно й ефективно управляти системою, підтримувати її в робочому стані».

Він зазначив, що надання таких ракетних систем залпового вогню відповідає першочерговим завданням України. Вони забезпечать додаткову точність враження цілей на відстані до 70 км.

«Українці запевнили нас, що використовуватимуть ці системи тільки в оборонних цілях», тобто на території України, додав він.

Перший транш передбачає передачу чотирьох систем HIMARS, сказав Каль, додавши, що навчання займе близько трьох тижнів.

«Таким чином, мине кілька тижнів, перш ніж ця робота буде завершена», — зазначив він.

Заступник глави Пентагону пояснив, що хоча війська рф обстрілюють Україну й зі своєї території, «ядро битви нині знаходиться на українській території на сході країни». Тому, за його словами, «на цьому етапі боротьби» вирішено поставляти в Україну боєприпаси з меншою дальністю.

При цьому додав: «У нас є чималий потенціал, у нас, звичайно, є куди рости, але подивімося, як розвиватиметься ситуація на полі бою».

Источник: newsyou.info