Названо продукти, які можуть пришвидшити вікову втрату зору

2

Названо продукти, які можуть пришвидшити вікову втрату зору


Із віком здоров’я людей, на жаль, не поліпшується. Процеси старіння охоплюють весь організм і зокрема й систему зору. Втрата зору відбувається під впливом багатьох деструктивних чинників. Чималу роль відіграє в цьому і система харчування людини. Вчені назвали продукти, які можуть пришвидшити вікові дегенарацію жовтої плями – захворювання, яке призводить до значної втрати зору.

Що таке дегенерація жовтої плями, і чим вона небезпечна?

Вікова дегенерація жовтої плями або вікова макулодистрофія (ВМД) – це захворювання, що вражає сітківку ока. Воно впливає на так звану жовту пляму, яка відповідає за центральний зір людини. Тобто, периферійний (боковий) зір залишається, а центральний поступово погіршується і згасає. Повна втрата зору при цьому захворюванні зустрічається не часто, але якість життя через обмежений зір набагато погіршується.

Найбільше схильні до ризику ВМД люди у віці 50+. Пришвидшують розвиток захворювання куріння, вживання алкоголю, високий кров’яний тиск і неправильне харчування. Зокрема – дієта, яка включає в себе деякі небезпечні продукти.

Так, медики із Масачусетського офтальмологічного і вушного шпиталю дійшли висновку, що вікову дегенерацію жовтої плями може пришвидшити надмірне вживання жирних закусок.

Згідно з опублікованими ними результатами дослідження, рослинні, мононенасичені та поліненасичені жири, а також лінолева кислота, є типом жирів, які наражають любителів нездорової їжі на високий ризик офтальмологічних захворювань. Зокрема – на втрату зору через дегенерацію жовтої плями.

У своєму дослідженні медики використовували результати спостережень за 349 пацієнтами у віці від 55 до 80 років, які мали запущену стадію вікової дегенерації жовтої плями. Усі вони зловживали жирними закусками, які містять небезпечні для зору речовини.

До таких небезпечних продуктів належать:

Маргарин
Шоколад
Торт
Печиво
Арахісове масло
Картопляні чіпси
Картопля фрі.

Читайте також: Очі можуть бути ранніми ознаками хвороб – від діабету до хворої печінки

Тобто, це не означає, що людям за 50 слід абсолютно відмовитися від вживання цих продуктів. Але вони мають бути лише невеликою і далеко не основною частиною їхнього раціону.

Источник: showdream.org