Не менше 40% жінок: у ЄС погодили директиву про гендерну рівність у радах директорів компаній

1

Переговорники Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу у вівторок узгодили директиву про збільшення представництва жінок у радах директорів компаній – цей процес тривав десять років.


Не менше 40% жінок: у ЄС погодили директиву про гендерну рівність у радах директорів компаній

Про це пресслужба Європарламенту повідомила у вівторок, передає «Європейська правда».

Директива має на меті запровадити прозорі правила наймання на роботу в компанії, відповідно до яких щонайменше 40% невиконавчих керівних посад або 33% виконавчих керівних посад повинні обіймати жінки.

У разі, коли кандидати обох статей однаково кваліфіковані для певної посади, роботодавець повинен надавати пріоритет менш представленій статі. Раз на рік компанії повинні звітувати регуляторам про представництво жінок на керівних посадах.

Ці правила не поширюватимуться на компанії, чисельність персоналу в яких становить 250 людей або менше. У разі порушень компаніям загрожуватимуть штрафи й скасування призначень через суд.

Після формального схвалення директиви Європейським парламентом і Радою ЄС правила почнуть діяти з липня 2026 року – до того часу компанії повинні забезпечити відповідне гендерно збалансоване представництво на керівних посадах.

Уперше директиву про представництво жінок у радах директорів компаній Європейська комісія висунула у 2012 році. Через рік її погодив Європарламент, тоді як у Раді ЄС документ був заблокований майже десять років.

За даними ЄС, у найбільших європейських компаніях, що котирують свої акції на біржі, лише 30,6% посад у радах директорів обіймають жінки. Найвищий цей показник у Франції (45,3%), а найнижчий – на Кіпрі (8,5%).

Источник: newsyou.info