Забезпечити поразку Путіна. Хто замінить Джонсона?

5

Забезпечити поразку Путіна. Хто замінить Джонсона?


Фото: BBC

Кандидати у прем’єри Британії

Нового лідера Консервативної партії мають оголосити 5 вересня – одразу після завершення літньої перерви у роботі парламенту, до цього Борис Джонсон очолюватиме уряд.

Борис Джонсон оголосив про свою відставку й у Британії вже активно шукають йому наступника. Для України також важливою є фігура нового господаря будівлі на Даунінг-стріт, адже Лондон став одним із лідерів антиросійської коаліції. Ім’я нового прем’єра стане відомим до 5 вересня.

Ліз Трасс

Глава МЗС Великобританії Ліз Трасс уже заявила, що в разі обрання на посаду прем’єр-міністра забезпечить поразку Росії у війні проти України.

“Я боротимуся на виборах як консерватор і керуватиму країною як консерватор. На посаді прем’єр-міністра я візьмуся за справу: чи то забезпечення поразки Володимира Путіна в Україні, чи стимулювання економіки”, – зазначила вона.

Депутатом британського парламенту Трасс стала у 2010 році і поступово набула популярності серед членів Консервативної партії завдяки своїм лібертаріанським поглядам на економіку та торгівлю.

Її стиль, однак, не завжди був до смаку широкому загалу. Так, у 2015 році її висміяли у соцмережах після емоційної “промови про сир” на партійній конференції.

Це, втім, не похитнуло її позицій. Після цього Трасс обіймала кілька посад у кабінеті міністрів, включаючи посаду міністра міжнародної торгівлі, і в цій ролі укладала угоди з різними країнами світу після виходу Британії з ЄС.

Ріші Сунак

Ріші Сунак став депутатом британського парламенту не так давно – у 2015 році.

А вже у 2019 році він був призначений міністром фінансів і залишався на цій посаді до 5 липня цього року, коли оголосив про відставку слідом за своїм колегою, міністром охорони здоров’я Саджидом Джавідом.

Свого часу йому пророкували блискуче майбутнє лідера консерваторів. Проте останніми місяцями репутація колишнього міністра фінансів дещо потріпалася після скандалу навколо податків його дружини – Акшату Мурті, яка володіє суттєвою часткою в індійській компанії свого батька Infosys і отримала 10 мільйонів фунтів стерлінгів як дивіденди минулого року, звинуватили в ухиленні від сплати податків у Британії під приводом статусу нерезидента.

Мурті оголосила, що виплатить у казну все, що потрібно, щоб “не бути на заваді” своєму чоловікові, проте незабаром Сунак отримав штраф за порушення правил локдауна як учасник вечірки з нагоди дня народження на Даунінг стріт у червні 2020 року. Серед оштрафованих виявився і Борис Джонсон.

Саме на долю Сунака припав період пандемії та необхідність утримувати економіку на плаву під час локдаунів. Його відставка з посади голови казначейства стала першою у низці відставок міністрів, які і призвели в результаті до відходу Бориса Джонсона з посади лідера партії.

Саджид Джавід

Колишній міністр охорони здоров’я Саджид Джавід завдав Борису Джонсону першого удару, заявивши про відставку зі своєї посади. У своєму зверненні до депутатів парламенту він говорив про чесність, наголосивши, що “проблеми починаються зверху”.

Він народився у Рочдейлі в 1969 році у сім’ї пакистанських іммігрантів у першому поколінні, його батько працював кондуктором автобуса. Перш ніж стати політиком, Саджид Джавід близько 20 років працював у банківському бізнесі.

Джавід обіймав різні посади в урядах Девіда Кемерона, Терези Мей, а згодом і Бориса Джонсона.

Джеремі Хант

Член нижньої палати Парламенту із 2005 року, у 2010 році Хант увійшов до уряду Девіда Кемерона як міністр культури.

Також в уряді Кемерона Хант обіймав посади міністра охорони здоров’я та закордонних справ. У 2019 році Хант дійшов до фіналу виборів лідера торі, але в результаті поступився Борису Джонсону.

Під час пандемії Хант очолив парламентську комісію з охорони здоров’я, яка оцінювала дії уряду.

Хант – син британського адмірала. Перші великі гроші він заробив, створивши сайт Hotcourses, призначений для пошуку ВНЗ.

Источник: newsyou.info