Важливі поради щодо захисту свого будинку, якщо потрібно виїхати з міста

8

Важливі поради щодо захисту свого будинку, якщо потрібно виїхати з міста


З 24 лютого 2022 року змінилося життя абсолютно кожного українця. Багатьом довелося покинути свої будинки, хтось їх зовсім втратив. Якщо ж ви маєте намір перебратися в безпечніше місце, але переживаєте за своє житло, є спосіб його убезпечити – хоча б спробувати.

В ідеалі перед від’їздом бажано встановити хороші металеві двері, а не китайські, які можна розкрити консервним ножем. Це повинні бути хороші двері з листового металу, однак зовні не примітні. Також варто встановити два нових замки, переважно сувальдні, як у сейфах, у формі метелика. З першого по другий та на останньому поверсі на вікнах краще встановити решітки.

Якщо все вище перераховане зробити неможливо у вашому місті, то все одно є кілька кроків, які допоможуть убезпечити своє житло.

Заклейте вікна скотчем горизонтально внахлест або спеціальною протиударною плівкою. Ці товари зараз у дефіциті, а тому можна наклеїти на вікна смужки паперу. Завдяки цьому від несильної ударної хвилі є шанс зберегти вікна, а якщо вони навіть і випадуть, то не зашкодять осколками будинку. До того ж наявність на вікнах скотчу або паперових смужок свідчить про те, що всередині хтось живе, що може відлякати мародерів.

Важливі поради щодо захисту свого будинку, якщо потрібно виїхати з міста

Важливі поради щодо захисту свого будинку, якщо потрібно виїхати з міста

Залишаючи житло, закрийте його на всі замки, і, наскільки можна, залиште другий дублікат ключів сусідам, яким ви довіряєте, і які вирішили залишатися в місті. Їх можна попросити періодично відвідувати ваше житло, витягувати рекламні листівки, а з ящика платіжки, створюючи видимість, що у квартирі чи будинку хтось живе.

Обов’язково відключіть усі електроприлади, щоб у жодній розетці не було встромлено жодної вилки. Інакше є ризик замикання чи спалаху. Також знеструмте житло, вимкнувши електричний щиток усередині будинку чи квартири. Якщо ж щиток у під’їзді, то краще його залишити увімкненим, інакше мародери визнають це як явну ознаку, що в квартирі нікого немає. Перекрийте газ, воду.

Розморозьте холодильник, роздайте сусідам або бездомним їжу, щоб вона не протухла і не засмерділа житло.

Важливі поради щодо захисту свого будинку, якщо потрібно виїхати з міста

У жодному разі, не замикайте тварин у квартирах, навіть якщо ви залишаєте сусідам ключі. Вони можуть так само як і ви з часом поїхати, або, чого гірше, загинути. Не прирікайте вихованця на болісну смерть. Спробуйте прилаштувати тварину сусідам, у притулок або, у крайньому разі, випустіть надвір – так вони мають більше шансів вижити. Також за наявності авто, улюбленця можна взяти з собою та спробувати прилаштувати у більш спокійному місті. До того ж багато країн приймають біженців із тваринами, навпаки заохочуючи не кидати своїх вихованців.

Источник: showdream.org