Доктор Комаровський розповів, чому люди не хворіють під час війни

4

Доктор Комаровський розповів, чому люди не хворіють під час війни


І які наслідки можуть спіткати тих, хто зараз ігнорує проблеми зі здоров’ям.

Є така фраза: “Під час війни ніхто не хворіє”. Це насправді чи ні? Адже, наприклад, про коронавірус ми майже забули. Нас турбують зовсім інші проблеми й новини. Експерт програми “Ранок з Україною” доктор Комаровський розказав, чому важливо звертатися до лікаря навіть під час воєнних дій.

Ще на початку березня з’явився вислів: “Війна вилікувала всіх від коронавірусу”. Хоча кількість хворих продовжує зростати в інших країнах, особливо в Китаї.

В Україні люди забули, що в них є гіпертонія, мігрень або ГРЗ… І деякі українці, які мають хронічні захворювання, навіть перестали пити таблетки, виправдовуючись хорошим самопочуттям.

“Коли виникає гострий стресовий фактор – перші два тижні люди не хворіють. Потужний викид адреналіну змінює роботу імунної системи. Але вона має короткостроковий ефект. Згодом хвороби однаково повертаються”, — підтвердив доктор Комаровський.

Кандидат медичних наук зазначив, що через війну люди з легкими проявами будь-яких захворювань, навіть у 90% із симптомами середньої тяжкості, не звертаються за медичною допомогою. Але Євген Комаровський упевнений, що все це відгукнеться нам багаторазово в майбутньому.

“Протягом останніх трьох місяців люди не звертаються за медичною допомогою. Хоча в когось трохи поколює в серці або дав про себе знати камінчик у нирці. І ці люди однаково прийдуть до лікаря”, — навів приклад експерт.

Експерт також звернув увагу українців щодо гормонотерапії.

“Завжди коли люди лікуються гормонами, небажано різко кидати приймання препаратів. Тому є стандартна рекомендація терапевтів: “Коли йдеться про гормональну терапію, яку треба скасовувати, це необхідно робити поступово”, — пояснив кандидат медичних наук.

Читайте також: Комаровський назвав дві умови, які допоможуть не втратити надію і сенс життя під час війни

Лікар Комаровський навів приклад: коли немає можливості докупити ліки необхідно плавно зменшити дозу. Якщо є 50 таблеток по 100 мг, приймати варто по 50 мг, а потім тиждень – по 25 мг. Але при першій же нагоді необхідно звернутися до лікаря. В екстреному випадку можна отримати професійну консультацію навіть за телефоном.

Источник: showdream.org