Зеленський підписав важливий пенсійний закон: що він змінить для українців

3

Президент України Воалімір Зеленський у п’ятницю, 29 квітня, підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства». Він змінює правила індексації виплат.


Зеленський підписав важливий пенсійний закон: що він змінить для українців

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику. Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.

Про це йдеться на веб-сайті Верховної Ради України.

За новими правилами тепер дата щорічної індексації (1 березня) зафіксована у законі і не коригуватиметься щорічно вручну політиками. При цьому індексація відбуватиметься для всіх категорій пенсіонерів з урахуванням показників інфляції та зростання середньої заробітної плати. Зазначимо, що раніше частина пенсіонерів не підпадала під щорічну індексацію.

Крім того, закон дозволяє достроково призначати пенсії (за півтора роки до досягнення пенсійного віку) людям, які мають повний страховий стаж, а трудовий договір з якими розірваний у зв’язку зі скороченням штату або ліквідацією підприємства. Нарешті, пенсії матерям та батькам дітей, хворих на тяжкі, рідкісні захворювання, яким не встановлено інвалідність, тепер призначатимуться також достроково.

Источник: newsyou.info