Ціни на продовольство падають п’ять місяців – ООН

3

Ціни на продовольство падають п’ять місяців – ООН


Фото: Корреспондент.net

Продукти у світі дешевшають п’ятий місяць

У липні стрімко впали світові ціни на олію та всі види зернових культур. Пшениця подешевшала на 14,5%.

За підсумками липня світові ціни на продовольство знизилися. Це триває п’ятий місяць поспіль після рекордного максимуму, який був у березні. Такі дані оприлюднила Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) у п’ятницю, 5 серпня.

Так у липні індекс продовольчих цін ФАО становив 140,9 пунктів, це на 8,6% менше, ніж у червні. Але показник Індексу, який відслідковує щомісячні зміни світових цін на кошик продовольчих товарів, залишився на 13,1% вищим, ніж у липні 2021 року.

У липні Індекс цін ФАО на олію знизився на 19,2% порівняно з червнем до мінімуму за 10 місяців. Ціни на рослинну олію помітно знизилися на тлі зниження світового попиту на імпорт, незважаючи на логістичну невизначеність, що зберігається в Чорноморському регіоні.

Індекс цін ФАО на зернові знизився за місяць на 11,5%, залишившись на 16,6% вищим за показник липня 2021 року. Падіння міжнародних цін торкнулося всіх видів зернових. Ціни на пшеницю знизилися на 14,5%, це частково обумовлено досягненням угоди про розблокування експорту із ключових чорноморських портів. Світові ціни на фуражне зерно в липні знизилися на 11,2%, тоді як ціни на кукурудзу – на 10,7%.

Індекс цін ФАО на цукор знизився на 3,8% порівняно з червнем на тлі побоювань щодо перспектив попиту, спричинених очікуваннями подальшого уповільнення темпів зростання світової економіки.

Індекс цін ФАО на молочну продукцію знизився на 2,5% порівняно з червнем на тлі слабкої торговельної активності, але в середньому на 25,4% перевищив показник липня 2021 року.

У липні Індекс цін ФАО на м’ясо також знизився на 0,5% відсотка порівняно з червнем через зниження імпортного попиту на яловичину, баранину й свинину.

Нагадаємо, у березні 2022 року базовий індикатор світових цін на продовольство зріс на 12,6% і досяг історичного максимуму. Індекс цін на продовольство ФАО становив 159,3 пунктів, це на 33,6% більше, ніж у березні 2021 року.

Источник: newsyou.info